شرایط شغلی لاتاری

ثبت نام لاتاری (Lottery)   با سابقه شغلی

این مبحث مناسب افرادی است که مدارک تحصیلی دیپلم به بالا ندارند و قصد شرکت در لاتاری(Lottery)   را دارند..
پس اگر مدرک تحصیلات دیپلم دبیرستان و یا بالاتر را دارید نیاز به مطالعه این بخش ندارید.
مشاغل قابل قبول در ثبت نام لاتاری (Lottery)
اگر مدارک تحصیلی دیپلم به بالاتر ندارید، شانس دیگری برای ثبت نام لاتاری خواهید داشت و آن هم داشتن مشاغل خاصد به مدت دو سال در پنج سال گذشته است که البته لیست این مشاغل را از وبسایت رسمی اداره کار ایالات متحده امریکا میتوانید مشاهده کنید.
www.onetonline.org

آیا شغل من در این لیست قرار دارد؟
برای اینکه بفهمیم شغل مورد نظر شما در لیست این مشاغل خاص قرار داردن کافیست به سایت ONET OnLine بروید و شغلتان را به زبان انگلیسی در بخش جستجو آن وبسایت جستجو کنید. پس از آن لیستی از مشاغل مربوط به کلمه کلیدی شما ظاهر میشود که شما در بین آنها شغل خودتان یا نزدیکترین به شغلتان را انتخاب کنید. به عنوان مثال ما graphic designer را جستجو کردیم و روی اولین گزینه یعنی Graphic designers کلیک میکنیم.
در صفحه جدید شرحی کامل از شغل مورد نظر یافت میشود. وظایف، ابزار و تکنولوژی، دانش مورد نیاز آن شغل, مهارت های مورد نیاز آن شغل, توان مندیهای فرد شاغل و فعالیت های شغلی روزانه و سایر اطلاعات آن شغل را در این صفحه خواهید دید. در انتها بخشی وجود دارد که تیتر Job Zone دارد. در این بخش گزینه title باید بالای Job Zone Four یا خود Job Zone Four باشد و البته SVP Range باید بین 7 تا 10 باشد. در این صورت این شغل میتواند مشکل تحصیل شمارا حل کند.

-آیا داشتن شغل در Job Zone 4 و تحصیلات دانشگاهی هردو نیاز است؟
داشتن صرفا یکی از این دو برای ثبت تقاضای لاتاری گرین کارت( Greencard Lottery)   کافی است. یا حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و یا داشتن شغلی که دو سال در پنج سال گذشته در آن شغل شاغل بوده باشید به شرطی که آن شغل در Job Zone Four و یا بالاتر قرار داشته باشد و SVP آن بیش از 7 باشد.

روش های ثبت نام در لاتاری:-تلفنی: 02166099833 - حضوری: (با هماهنگی قبلی)ثبت نام آنلان در لاتاری